• Thumb f8793403dc8c802209adc4d7fca754d8

Про обов'язкове застосування системи електронних закупівель Prozorro

ПІБ ініціатора: Рижкова Наталія Василівна
Дата початку збору підписів: 11.04.2016 14:50

У 2015 році в Україні була запроваджена система електронних закупівель Prozorro, яка на відміну від існуючої схеми державних торгів є автономною та покликана зробити відкритими та прозорими закупівлі за бюджетні кошти, тим самим, виключивши корупційну складову.
На початок березня 2016 року на платформі вже проведено 75 тисяч тендерів, зареєстровано понад 4 тисячі організаторів, а економія бюджетних коштів перевищила 1 мільярд гривень.
Донецька область не відноситься до лідерів запровадження нових технологій: всього 541 тендер був проведений на місцях у системі.
Причиною такого становища є пасивна ініціатива міських рад до переходу на обов'язкове використання системи.
А втім, запровадження обов’язкового використання проекту вигідне не тільки пересічним громадянам, а й місцевим підприємцям, котрі матимуть змогу брати участь у закупівлях, тим самим створивши конкуренцію на місцевому економічному ринку, збільшуючи якість закуповуваних робіт, товарів та послуг.
Разом з тим, за допомогою Prozorro, мешканці міста, лише відкривши сайт системи, зможуть дізнатися як використовується місцевий бюджет: за якою ціною рада закуповує бензин, а комунальні підприємства – канцелярію.
Таким чином, проект допоможе перейти до епохи якісного та вчасного надання послуг, робіт та закупівлі товарів за найнижчою ціною.
Тому, рух "Сильні громади Донечини" ВГО Центр UA, разом з громадою міста, звертається до міського голови з вимогою встановити, що усі закупівлі товарів, робіт та послуг понад три тисячі гривень органами міської ради та підприємствами комунальної власності повинні здійснюватися виключно з застосуванням системи електронних закупівель Prozorro.
Також закликаємо свідомих мешканців міста підтримати ідею запровадження Prozorro, поставивши підпис під цією петицією, оскільки без тиску громади й широкого суспільного резонансу застосування Prozorro – неможливе завдання.

Покровська міська рада повідомляє, що відповідно до Закону України «Про звернення громадян» електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян. У разі якщо Ви бажаєте, щоб дане питання було розглянуто, рекомендуємо Вам оформити звернення відповідно до вищевказаного закону.